Tak naprawdę wszystko zaczęło sie w 2008 roku, to wtedy powstał pomysł aby zrobić na żywo w telewizji turniej DJ`ów. Program emitowany był w satelitarnej telewizji PATIO TV, która nadawała z Łodzi. To było dość interesujące wyzwanie, ponieważ nie były wtedy powszechne streamingi w internecie na Facebook czy Youtube. Produkcja odcinków na żywo odbywała się w studio telewizyjnym na blueboxie z udziałem publiczności. Kilka lat później a zwłaszcza podczas COVID stało się to powszechne w internecie zwłaszcza że technologia pozwalała już na to, że można w domu postawić Green Screen i nadawać do internetu 😊 . Turniej bitwa dj`ów cieszył się ogromnym zainteresowaniem przez uczestników ale także przez widzów, mając bardzo dobre wyniki oglądalności. Bardzo dużo docierało korespondencji  z całej Europy także i przede wszystkim z Polski z pozytywnymi opiniami. Widzowie bardzo aktywnie brali udział mając wpływ na to co się dzieje podczas turnieju. Swoje poparcie dla uczestników wyrażali głosując za pomocą sms`ów, ale także komentując to co się działo na ekranie. DJ BATTLE w PATIO TV gościł przez 2 lata na ekranie w każdy piątek od 21.00 do 24.00. Producentem i pomysłodawcą projektu był Andrzej Prusisz. Głównym prowadzącym był TEKTRONIC (Mateusz Kubasiewicz)

Kolejna ważna data to 10.04.2018 rok – to wtedy wystartował pierwszy live na Facebooku kanału DOBREIMPREZY TV i oficjalnie można uznać za datę powstania kanału DOBREIMPREZY TV. Andrzej Prusisz oraz Mateusz Kubasiewicz powołali do życia DOBREIMPREZY TV aby między innymi kontynuować Bitwę Dj`ów z PATIO TV, ale pierwsze live`y były pod hasłem „Granie na spontanie”. Za nim powstał pierwszy odcinek bitwy dj`ów minęło kilka miesięcy i tak dotarliśmy do pilotażowej serii.  MASTER POLAND DJ BATTLE czyli Mistrz Polski w Bitwie Dj`ów, to pod taką nazwą jest kontynuacja projektu z 2008 roku, który ponownie zaistniał na początku 2019 roku. Zasady udziału przez uczestników praktycznie się nie zmieniły od pierwowzoru ale kilka poprawek do regulaminu zostało wprowadzonych.

W 2019 roku wiosną wystartowała pilotażowa wersja MASTER POLAND DJ BATTLE i trwała do końca roku do finału, który odbył się 04.12.2019 roku. W każdym odcinku uczestnicy najpierw grali sety solo by następnie zagrać w duetach numer za numer. Pilotażową serie wygrał JOHN MELTS drugie miejsce zajął LAMPARD a trzecie podzieliło dwóch uczestników  ANGELO DAVILA oraz FELIX OYER. Do pilotażowej serii zgłosiło się ponad 40 chętnych.

Pierwsza oficjalna edycja MASTER POLAND DJ BATTLE wystartowała 29.09.2020 roku. Przez COVID niestety nie mogła się ona odbyć terminowo. Odcinki eliminacyjne były odwoływane i przekładane na nowe terminy i trwało to do 2022 ! Ponad 70 chętnych ogólnie przez ten okres się zgłosiło, wielu zrezygnowało, wielu cierpliwie czekało na swoja kolej…. ale udało się w marcu 17.03.2022 roku zorganizować FINAŁ MASTER POLAND DJ BATTLE 2022.  Pierwsza edycję wygrał BOGAS, drugie miejsce SPLT i trzecie DEMIX nagroda publiczności NEEWBASE.